ثبت نام کنکور 1400 شروع شد

برای ثبت نام جلسه اول رایگان کلیک کنید

ورود به سایت

اطلاعات را وارد کنید.

عضویت در سایت

اطلاعات را وارد کنید.

تأیید عضویت به شما ایمیل خواهد شد.

جهشینو آموزش با چاشنی خلاقیت!
0

اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی

background

اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی ، مرحله ای و برنامه ای

در ذیل به صورت موردی و خلاصه ، اهمیت و فواید شرکت در آزمون های آزمایشی را ذکر می کنیم :

[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] آزمون از ابزارهای یادگیری است.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] در جلسه آزمون محکوم هستیم به دنبال پاسخگویی و راه حل باشیم.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] آزمون نوع مطالعه ی ما را تغییر می دهد و باعث کیفیت بخشی می شود.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] هنگام مطالعه برای شرکت در آزمون ،به طور خودکار تمرکز ذهن بیشتر می شود.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] آزمون اجبار و مسئولیت ما را بیشتر می کند و از هدر رفتن وقت و انرژی جلوگیری می کند و ما را وادار به دنبال کردن روش ها و منابع موثرتری برای یادگیری می کند.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] باعث ایجاد خلاء در ذهن می شود،در نتیجه واداربه تعقیب راه حل هامی شویم.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] آزمون ها حکم بازی تدارکاتی برای کسب نتیجه نهایی را دارد.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] در هر آزمون دانسته های ما دسته بندی می شود.چندتا سوال را بلدیم،کدوم ها را اصلاً بلد نیستیم،در کدام سوال ها اطلاعات ناقص داریم و در انتخاب گزینه ها شک می کنیم.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] محدوده ی هر آزمون یک منوی مطالعاتی از کتاب های درسی در یک بازه زمانی می باشد.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] وسیله ای برای هدف گذاری می باشد،با شناخت از تک تک درسها و هدف گذاری و برنامه ریزی ، باعث ایجاد انگیزه شده ومسیر را بهتر ادامه می دهیم.
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] یک ارزیابی کارآمد و موثر از آزمون (دفترچه سوال و پاسخ تشریحی)،مُهری است که پس از یک بازه زمانی روی دفتر یادداشت خود ثبت می کنیم(بررسی و تحلیل آزمون).
[icon name=”check-circle” class=”” unprefixed_class=””] کارنامه هر آزمون سندی است که امکان تصمیم گیریِ به موقع را بر اساس موقعیت واقعی مان به ما می دهد.
شرکت در آزمون بهانه ای برای گفتگوهای مشاوره ای خواهد شد.

 

[icon name=”arrow-left” class=”” unprefixed_class=””] ترتیب پاسخ دادن به دروس در آزمون های آزمایشی و کنکور

اول از همه باید اینو بدونید که این درس ها به طور اتفاقی کنار همن چیده نشده بلکه به کمک علم روانشناسی این ترتیب به وجود اومده …

دو راه وجود داره، اینکه به ترتیب بزنی یا بر اساس نقاط قوتت ، یعنی اون درسایی که توش قویتری رو زودتر بزنی.
البته نکته خیلی مهم اینه که داوطلب رشته تجربی باید زیست رو حداکثر درس دوم بزنه حالا سوال پیش میاد که با کدوم روش جلو بریم ؟!

پیشنهاد اینه که چون از الان وقت زیاد داری و  آزمونای مختلف و زیادی رو قراره شرکت کنی هر دو روش رو امتحان کنی و ببینی که کدومش نتیجه بهتری داره و راحت تری باهاش.

ولی توصیه مشاورین اینه که به ترتیب بزنید تا اگه یه موقعی تو درسی که قوی هستین نتونستین خوب تستاشو بزنید دچار افت اعتماد به نفس و عدم تمرکز نشید.
مثلا تو فیزیک قوی هستین و میاین اول فیزیک رو میزنید ولی از شانس شما اون سال سوالات فیزیک سخت طرح شدن، اون موقع تمرکزتون بهم میخوره و استرس میگیرین در حالی که این استرس کاذبه چون برای همه سخته فیزیک !

نویسنده

توضیح مختصری از نویسنده مطلب

دیدگاه شما

دیدگاه خود را بیان کنید

notitle
nocontent