مشاهده نمونه تدریس اساتید

ورود به سایت

اطلاعات را وارد کنید.

عضویت در سایت

اطلاعات را وارد کنید.

تأیید عضویت به شما ایمیل خواهد شد.

جهشینو آموزش با چاشنی خلاقیت!

برای ریاضی کنکور چه فصل‌هایی رو می‌تونیم حذف کنیم؟

background

سلام. وقتتون بخیر، امیدوارم تو این شرایط سخت خدا به شما و خانواده‌تون سلامتی و دل خوش بده و سال ۹۹ رو به خوبی شروع کرده باشید و عالی به پایان برسونید.

این روزا یه سؤال اساسی و پر تکرار داوطلبان کنکور اینه که از هر درسی خصوصاً ریاضی که درس نسبتاً مشکلیه، چه فصل‌هایی رو حذف کنیم؟

اما اگر بخوایم خیلی اصولی‌تر و کارشناسی به این سؤال جواب بدیم، باید اول این سؤال مطرح بشه که آیا باید فصلی حذف بشه یا خیر؟!!!

طبیعتاً جواب این سؤال برای افراد مختلف متفاوته؛ به این معنی که مثلاً اگر دانش‌آموزی در حال حاضر توی آزمونا می‌تونه ریاضی رو درصد بالای ۶۰ بزنه، می‌تونه در ادامه هم این درصد رو تثبیت کنه و هم سایر مطالبی که توش ضعف داره رو مطالعه کنه و تست‌هاش رو حل کنه و درصد رو بالا ببره. چون هنوز بعضی از فصل‌ها رو نخونده نمیشه گفت حتماً درصد این فصول هم به اون ۶۰% اضافه میشه و درصد کنکور این شاگرد میشه ۹۰ یا ۱۰۰درصد.

مضافاً اینکه نباید شرایط و استرس کنکور رو هم نادیده گرفت؛ پس به طور خلاصه میشه گفت اگر درصد بالای ۶۰ الی ۷۰ می‌زنید، حتماً مطالب رو مطالعه کنید و هیچ فصلی رو حذف نکنید. چون می‌تونید با خوندن فصل‌های جدید درصد رو به ۹۰ برسونید و با احتساب استرس و شرایط کنکور نهایتاً توی کنکور ۷۰ الی ۸۰ درصد بزنید.

اما اگر شرایط فعلی توی ریاضی خوب نیست باید چی‌کار کرد؟

خب نباید از واقعیت فرار کرد، بی شک اگر کسی تا الان وقت خوبی برای ریاضی نذاشته نمی‌تونه به درصد خیلی بالا فکر کنه و از طرفی نباید وقت دروس دیگه رو برای ریاضی بذاره.

پس اگر قرار باشه عاقلانه فکر کنه و منطقی، باید بعضی فصول رو حذف کنه.

دوباره برمی‌گردیم به اول صحبتمون و این سؤال که چه فصلی حذف بشه؟؟

خب باید فصلی حذف بشه که خوندنش زمان زیادی می‌خواد و تعداد تستاش کمه و زمان زیادی سر جلسه ازتون می‌گیره. البته باید توجه کنید که فصل حذفی شما ممکنه خیلی پایه‌ای باشه و توی فصل‌های دیگه اثرگذار باشه مثل مثلثات.

اینجا یه استاد ریاضی می‌تونه اظهارنظر کنه و از تجربه‌اش برای راهنمایی دانش آموز استفاده کنه.

بنده به عنوان کسی که حدود ۱۳ سال ریاضی درس داده، به دانش‌آموزان رشته تجربی پیشنهاد می‌دم از درس ریاضی، فصل‌هایی مثل هندسه، مقاطع مخروطی و بعضی مباحث تابع می‌تونه جزء اولویت‌های حذفتون باشه اما هرگز به حذف قسمت‌هایی مثل دامنه توابع، تعیین علامت، قدر مطلق و جزء صحیح و مثلثات فکر نکنید چون برای سایر فصول بهشون احتیاج دارید.

اما در نهایت حرفام بهتون بگم اگر بخواید حذفتون به بهترین شکل اتفاق بیفته باید چندتا آزمون بزنید تا متوجه بشید که از پس کدوم فصل‌ها برمیاید و کدوم فصل‌ها براتون سخته. چون تمام نظرات گفته شده توسط بنده یا سایر اساتید با توجه به دیده‌هامون توی سال گذشته مطرح می‌شه.

یعنی اگر فکر می‌کنید لگاریتم براتون سخته، شاید با حل چند آزمون به این نتیجه برسید که زدن تست این فصل جزء اولویت‌های کنکورتون باشه و فصلی که فکر می‌کردید آسونه واستون سخت بشه و از خیر تستش بگذرید.

امیدوارم همه شما جزء اون دسته از شاگردا باشید که تلاششون برای خوندن همه فصل‌ها باشه و با تلاش و کوشش درصد بالایی توی کنکور بزنید.

باور کنید که شما بهترینید.

به خدا توکل کنید و با قدرت ادامه بدید.

دوستون دارم

مسعود هاشمی

نویسنده

توضیح مختصری از نویسنده مطلب

دیدگاه شما

دیدگاه خود را بیان کنید

notitle
nocontent